Warsztaty edukacyjne dla szkół i przedszkoli

Podczas warsztatów WooHooForest, uczestnicy będą między innymi:

  • w praktyczny sposób uczyć się matematyki, przyrody, j. polskiego
  • używać profesjonalnych narzędzi i pracować z drewnem i gliną
  • budować szałasy
  • poznawać w praktyce tajniki przyrody, obserwować np. cykl życiowy żab
  • rozpalać ogień przy pomocy krzesiwa i samodzielnie przygotowywać ognisko
  • zajęcia dodatkowo mogą być całkowicie przeprowadzone w języku angielskim

Warsztaty dla dzieci

Warsztaty leśne dla szkół i przedszkoli to zajęcia leśne opracowane w oparciu o edukację leśną, podczas których dzieci będą miały okazję choć przez kilka godzin poczuć się jak w typowej szkole leśnej. Zajęcia leśne organizowane przez WooHoo Forest pomagają zrealizować podstawę programową i są dobierane względem wieku, programu i preferencji szkoły.

Nauczycielu! – jeśli myślisz o zorganizowaniu wycieczki dla dzieci lub kilkugodzinnego wyjazdu skontaktuj się z WooHoo Forest i pozwól nam zorganizować edukacyjne, atrakcyjne zajęcia dla Twojej grupy w ramach Edukacji Leśnej ( link do podstrony Edukacja Leśna) , modelu nauczania, który błyskawicznie rozwija się na całym świecie i zyskuje ogromną ilość zwolenników, a liczne badania z dziedziny psychologii i edukacji dowodzą wyjątkowej skuteczności nauczania w plenerze oraz licznych korzyści dla psychiki młodego człowieka.  Jest to szczególnie polecana forma nauki w sytuacji zagrożenia , jakie niesie ze sobą  epidemia Covid19.

 

Szkolenia dla kadry

Oferujemy również szkolenia dla nauczycieli szkolnych i przedszkolnych odbywające się na terenie waszej placówki lub w przyjemnej atmosferze naszej  jurty. Pomagamy rozszerzyć horyzonty i poznać metody nauczania zgodne z ideologią „szkoły leśnej”. Wprowadzając zajęcia leśne do swojego planu zajęć przedszkola i szkoły niewątpliwie zyskują na swojej atrakcyjności, a wyszkolona w tej dziedzinie kadra okaże się cennym nabytkiem w dobie szybko rozwijającej się edukacji leśnej.

 

Regularne zajęcia w plenerze

Szkoło! przygotuj się już dziś na nadchodzące zmiany. Kilka lat temu, w wielu krajach szkolnictwo leśne zaczynało kiełkować, dziś w większości z nich weszło do krajowego systemu edukacji. Szkoły leśne są powszechne w Skandynawii, ale z powodzeniem wykorzystywane są również w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Czechach, Szwajcarii, Australii, USA, Kanadzie, Japonii. Obok szkół leśnych, również klasyczne szkoły  wprowadziły do swoich zajęć regularne zajęcia w plenerze. Szczególnie w dobie Covid19 korzystne jest przeniesienie jak największej ilości zajęć poza szkolną klasę. WooHoo Forest oferuje pakiety regularnych cotygodniowych/ comiesięcznych zajęć realizujących podstawę programową w formie „edukacji leśnej”.

 

Aby otrzymać szczegółową ofertę, skontaktuj się z nami telefonicznie:

tel. 605 42 10 42

lub mailowo info@woohooforest.pl